ასპინძის მუნიციპალიტეტში „სოფლის მხარდაჭერის პროგრამა 2025 “-ის ფარგლებში შეხვედრები გრძელდება.
სოფლის საერთო კრებები გაიმართა მუნიციპალიტეტის სოფლებში: იდუმალაში, ოშორასა და რუსთავში.
აღნიშნულ შეხვედრებს ასპინძის მუნიციპალიტეტის მერი როსტომ მაგრაქველიძე, მერის პირველი მოადგილე დავით პაპაშვილი, საკრებულოს თავმჯდომარე ბესიკ ბერიძე და ადგილობრივი თვითმმართველობის წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.
კრებებზე მოსახლეობის მიერ წარმოდგენილ საპროექტო წინადადებებს ეყარა კენჭი.
პროგრამის ძირითადი პრიორიტეტებია – გარე განათების, შიდა გზების, სასმელი და სარწყავი სისტემების, სანიაღვრე არხების, სკვერების, სპორტული და საბავშვო გასართობი მოედნების, საყრდენი კედლის, მგზავრთა მოსაცდელების მშენებლობა-რეაბილიტაცია და სხვა.
აღსანიშნავია, რომ „სოფლის მხარდაჭერის პროგრამა“ მოსახლეობას საშუალებას აძლევს თავად გადაწყვიტოს თუ რა ინფრასტრუქტურული პროექტის განხორციელებისათვის გამოიყენებს მათი დასახლებისათვის გამოყოფილ თანხას.
დასახლებების საერთო კრებები და კონსულტაციები, სოფლის მხარდაჭერის პროგრამის ფარგლებში ასპინძის მუნიციპალიტეტის ყველა სოფელში გაიმართება.
ასპინძის მუნიციპალიტეტში „სოფლის მხარდაჭერის პროგრამა 2025 “-ის ფარგლებში შეხვედრები აქტიურად მიმდინარეობს.
სოფლის საერთო კრებები გაიმართა მუნიციპალიტეტის სოფლებში: ჭობარეთში, ძველში, ორგორასა და საყუდაბელში.
აღნიშნულ შეხვედრებს ასპინძის მუნიციპალიტეტის მერი როსტომ მაგრაქველიძე, სამცხე-ჯავახეთში სახელმწიფო რწმუნებულის პირველი მოადგილე დავით ვარდიაშვილი, მერის პირველი მოადგილე დავით პაპაშვილი, საკრებულოს თავმჯდომარე ბესიკ ბერიძე და ადგილობრივი თვითმმართველობის წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.
აღსანიშნავია, რომ „სოფლის მხარდაჭერის პროგრამა“ მოსახლეობას საშუალებას აძლევს თავად გადაწყვიტოს თუ რა ინფრასტრუქტურული პროექტის განხორციელებისათვის
გამოიყენებს მათი დასახლებისათვის გამოყოფილ თანხას.
ასპინძის მუნიციპალიტეტში „სოფლის მხარდაჭერის პროგრამა 2025“ -ის ფარგლებში სოფელ დამალაში კონსულტაცია გაიმართა.
აღნიშნულ შეხვედრას ასპინძის მუნიციპალიტეტის მერი როსტომ მაგრაქველიძე, მერის პირველი მოადგილე დავით პაპაშვილი, საკრებულოს თავმჯდომარე ბესიკ ბერიძე და ადგილობრივი თვითმმართველობის წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.
კრებაზე მოსახლეობის მიერ წარმოდგენილ საპროექტო წინადადებებს ეყარა კენჭი.
სოფლის საერთო კრებები გაიმართა მუნიციპალიტეტის სოფლებში: აწყვიტაში, ტოლოშში, ხერთვისში, გელსუნდაში, ხიზაბავრაში, საროში, ნიჯგორში, ვარგავში, თოკში, ოთასა და ივერიაში.
ასპინძის მუნიციპალიტეტში „სოფლის მხარდაჭერის პროგრამა 2025 “-ის ფარგლებში შეხვედრები დაიწყო.
6 თებერვალს, სოფლის საერთო კრებები გაიმართა მუნიციპალიტეტის სოფლებში: მირაშხანი, თმოგვი, ნაქალაქევი და ფია.
https://aspindza.ge/wp-content/uploads/2025/02/476845953_1008901767939689_3498938046258706723_n.jpg12632048მარიამ დავლაშერიძეhttp://aspindza.ge/wp-content/uploads/2021/06/aspindzis-logo-1.pngმარიამ დავლაშერიძე2025-02-18 17:20:172025-02-19 12:18:39„სოფლის მხარდაჭერის პროგრამა 2025 “
სოფლის მხარდაჭერის პროგრამის ფარგლებში დასაფინანსებელი პროექტები
ა) სასმელი წყლის სისტემები (მათ შორის,ჭაბურღილები, წყალსადენები, სათავე ნაგებობები, გამწმენდი ნაგებობები, ჭა და ა. შ.);
ბ) სარწყავი სისტემები;
გ) სანიაღვრე არხები;
დ) ნაპირსამაგრი სამუშაოები;
ე) გზები და გზისპირა მოსაცდელები, აგრეთვე ტროტუარები და გზის შემადგენელი სხვა ინფრასტრუქტურა;
ვ) ხიდები,ცხაურები, ხიდბოგირები, გადასასვლელები;
ზ) გარე განათება;
თ) სკოლების მიმდებარე ტერიტორიის კეთილმოწყობა;
ი) სკოლამდელი დაწესებულებები და შესაბამისი ინვენტარი;
კ) ამბულატორიის შენობები;
ლ) სასაფლაოების შემოღობვა და კეთილმოწყობა;
მ) სპორტული ინფრასტრუქტრა, მოედნები და მოედნების ინვენტარი,
ნ) სკვერები, მათ შორის, საბავშვო სკვერები, შესაბამისი ინვენტარით, აგრეთვე სარეკრეაციო სივრცეები და სველი წერტილები, შესაბამისი ინვენტარით;
ო) წისქვილების რეაბილიტაცია და შესაბამისი ინვენტარი;
პ) მინიჰესები და შესაბამსი რეაბილიტაცია/ აღდგენა;
ჟ) გეოგრაფიული ობიქტების სახელდებისა და დამისამართების შესაბამისად, შესაბამისი ნიშნების, აგრეთვე ტურისტული ადგილების მიმანიშნებელი ნიშნების განთავსება;
რ) საზოგადოებრივი ტრანსპორტი.
https://aspindza.ge/wp-content/uploads/2021/06/DSC03192.jpg13501800მარიამ დავლაშერიძეhttp://aspindza.ge/wp-content/uploads/2021/06/aspindzis-logo-1.pngმარიამ დავლაშერიძე2025-01-23 11:14:122025-02-19 12:20:302025 წლის სოფლის მხარდაჭერის პროგრამა
არჩევნების მოახლოებასთან დაკავშირებით, ასპინძის მუნიციპალიტეტის საკრებულოში, მიღებული იქნა გადაწყვეტილება საარჩევნო სააგიტაციო პლაკატების გაკვრასთან დაკვშირებით. საკრებულოს დადგენილებით, პლაკატების გაკვრა, ისევე როგორც წინა არჩევნებზე, აკრძალულია საკულტო ნაგებობებზე, სახელმწიფო შენობებზე, საბავშვო ბაღების თუ საჯარო სკოლების კედლებზე. დანართი იხილეთ სრულად აქ.
https://aspindza.ge/wp-content/uploads/2021/06/csm_THORN_Schlauchlining_Spaten-Brauerei_02_ff15d8a52f.jpg6801400AspindzaKinghttp://aspindza.ge/wp-content/uploads/2021/06/aspindzis-logo-1.pngAspindzaKing2021-06-05 10:49:152025-02-19 12:33:25სატესტო პოსტი ასპინძის მუნიციპალიტეტში დაიწყო სარებილიტაციო სამუშაოები
„სოფლის მხარდაჭერის პროგრამა-2025 “
/in Architecture /by მარიამ დავლაშერიძესოფლის საერთო კრებები გაიმართა მუნიციპალიტეტის სოფლებში: იდუმალაში, ოშორასა და რუსთავში.
/in Architecture /by მარიამ დავლაშერიძეგამოიყენებს მათი დასახლებისათვის გამოყოფილ თანხას.
„სოფლის მხარდაჭერის პროგრამა 2025 “